PO TRASE ABB CUP 2020


Milí závoďáci, závodnice a nadšenci! Plánovaný 13. ročník závodu ABB CUP se vzhledem ke vzniklé situaci bohužel musel zrušit. A jelikož jsme srdcaři a chceme tento krásný závod zachovat do dalších let, vyrazíme na trasu jako by to byl náš oblíbený závod. Buďte u toho s námi! Jako obvykle pro Vás budou připraveny 2 trasy - 54 km a 33 km. Po zaregistrování a vyzvednutí originálního čísla se můžete vydat na trať. Pro vlastní absolvování závodu máte několik možností - můžete vyrazit v termín plánovaného startu, tedy 24. května v hromadné vyjížďce, nebo si kdykoliv v následujícím týdnu zajet trať s kamarády, kamarádkami nebo se nenechat rušit a užít si trasu sami. Odměnou vám bude malé občerstvení, které si můžete na základě startovního čísla vyzvednout na Jablonecké přehradě. Sportujeme a jsme zdraví. Sportu zdar! #ZVLADNEMETO

Jako motivací Vám může být krásně strávené dopoledne, poznání nových míst, sportovní výkon, občerstvení po závodě či zajímavé ceny v podobě poukázek na Bike Camp techniky v hodnotě 3.500 Kč, mnoho voucherů na nákup v Endorfin Factory a poukazy od firmy SunDisk na zapůjčení koloběžky. Všechny ceny se budou losovat z účastníků.


ABB MTB Cup. Náročný a jeden z mála opravdových horských závodů v oblasti Jizerských hor. Plný stoupání i sjezdů, vede méně známými, ale krásnými lokalitami bez "panelů". Trasa zavádí závodníky na pět jizerskohorských rozhleden. 

Jak bude "ABB Virtual Cup" probíhat?

1. Je zapotřebí se přihlásit k závodu a vyzvednout si startovní číslo

2. Absolvovat zvolenou trasu například při společné vyjížďce/závodu, s kamarádem nebo krásnou kamarádkou a nebo prostě sami se kochat krásami Jizerských hor

3. Přijet si vyzvednout odměnu, zkontrolovat výsledky a užívat si ten skvělý pocit, že jste to dokázali

Zvyšte své šance na výhru v losování a absolvujte klidně obě trasy 

Něco ze základních pravidel

  • Startovní číslo si můžete vyzvednout na prodejně ENDORFIN FACTORY, 28.října 91/2, Jablonec nad Nisou v otevírací době Po-Pá 09:00 - 18:00, startovní číslo vám zůstává jako památka.
  • Společná vyjížďka na trase A - 54 km bude startovat v sobotu 24. května v 10:00 před hlavní budovou ABB a skupina pojede v tempu odpovídajícímu času 3:10 h, tedy průměrnému výkonu z loňského ročníku (možno vytvořit i menší výkonnostně odlišné skupinky na místě a hoblovat se spolu).
  • Společná vyjížďka na trase B - 33 km bude startovat v sobotu 24. května v 10:15 před hlavní budovou ABB a skupina pojede v tempu odpovídajícímu času 2:00 h, tedy průměrnému výkonu z loňského ročníku (možno vytvořit i menší výkonnostně odlišné skupinky na místě a hoblovat spolu).
  • Společnou vyjížďku můžete pojmout jako opravdový závod a honit každou vteřinku, sportovně si projet trasu ve skupinkách anebo se prostě jen kochat krajinou a užívat si každý metr.
  • Od 23. května bude na aplikaci STRAVA zveřejněn segment pro trasu A i B, (pro záznam trasy stačí mít sportovní hodinky např. Garmin, Polar, Sunto atd., nebo chytrý mobilní telefon) nebo si můžete prostě jen změřit svůj čas a zapsat do této tabulky. Celý závod probíhá v duchu fair play, buďme tedy mezi sebou féroví a věci jako podvádění nebo zkracování jsou pro nás zapovězené. V případě, že jste se rozhodli trasu absolvovat, po trase jste ale zabloudili nebo nějaký úsek neprojeli správně, nevadí. Vyplňte do svého času "zabloudil". I tak budete zařazeni do slosování.
  • Buďte opatrní, dbejte zvýšené pozornosti ve sjezdech a kříženích s komunikacemi. Cestou je i několik závor!! Kritická může být závora při sjezdu do Albrechtic. Označena nově cedulí.

Jak jsme zvyklí u klasických závodů, tak i pro tento virtuální je zapotřebí registrace.

Po jejím odeslání Vám bude přiděleno startovní číslo, které si fyzicky můžete vyzvednout na prodejně ENDORFIN FACTORY.

Nutnost registrace platí jak pro vyjížďku, tak i pro absolvování trasy individuálně. Originální startovní číslo vám zůstává jako dárek.

Po absolvování trasy jste zváni na malé občerstvení (klobása, pivo/limo) na zahrádce restaurace Na Slunkách u Jablonecké přehrady. Po předložení startovního čísla vám bude vydáno občerstvení.