NAŠE ZNAČKY


Švédská firma Craft se již čtyřicet let věnuje vytváření ideálního prostředí pro lidský organismus a to jak při maximálních sportovních výkonech, tak i při aktivní rekreaci skrze inovativní přístup k funkčnímu oblečení. Drží se na nejvyšších příčkách ve svém oboru především díky unikátnímu systému tří vrstev oblékání:
funkční prádlo, termoizolační a svrchní vrstva.


Firma Orbea patří mezi nejstarší značky zabývající se výrobou cyklistického zboží v Evropě. Byla založena ve Španělsku v 1. polovině 19. století třemi bratry původně jako zbrojařská firma vyrábějící revolvery.
K výrobě kol se dostala přes kočárky zhruba ve třicátých letech 20. století. Od té doby se píše novodobá historie firmy, která dnes disponuje nejenom vlastní montážní linkou, ale také lakovnou a výrobnou rámů. Tím se může pochlubit jen málo cyklistických značek.


Inov-8 (čti Inov-ejt), značka založená v roce 2003 ve Velké Británii, se specializuje na vývoj a výrobu běžecké obuvi pro silniční běh, cross, trail, ale také pro orientační běh, triatlon
a fitness. Za svoji desetiletou historii se stala lídrem ve svém oboru nejen ve Spojených státech a Evropě, ale po celém světě. Obuv Inov-8 se vyznačuje lehkou a ergonomickou konstrukcí, která pomáhá běžcům rozvíjet co nejpřirozenější styl běhu. Na jejich vývoji a testování se podílejí špičkoví mezinárodní sportovci.


Haglöfs je švédská outdoorová značka s historií sahající až do roku 1914. Její neustálý vývoj s důrazem na minimalismus, funkčnost a detail ji řadí mezi nejprogresivnější outdoorové značky v Evropě schopné konkurovat i známým outdoor matadorům ze zámoří. DNA tohoto brandu dotváří fakt, že produkty jsou zpracovány z vysoce technických materiálů s dokonalou konstrukcí, nízkou hmotností a dlouhou životností. To že, výroba probíhá za dodržování těch nepřísnějších podmínek pro zachování životního prostředí, je pro Haglöfs samozřejmostí.


Historie značky LILL-SPORT sahá až do roku 1936, kdy byla
v norském středisku zimních sportů Lillehammer založena firma na výrobu sportovních a outdoorových produktů.
Známá postava švédského běžeckého lyžování Lasse Granqvist společně s Thomasem Wassbergem a Gunde Svanem zajišťovala pro značku v 70. a 80. letech 20. století vývoj a výrobu všech rukavic a doplňků. Značka postupem času zcela přešla do švédského vlastnictví firmy Granqvists AB. Švédská firma, která jako první přišla kapalinovým kompasem nebo čelovou lampou. A především těmto produktům zůstává věrná dodnes.Další značky, které u nás najdete: