Jak to vypadalo na prvním závodě v roce 2019?

05.08.2019

Máme za sebou první ze seriálu dětského mtb poháru endorfin factory v roce 2019. Tam kde jsem v loňském roce skončili, startujeme také nový ročník 2019, tedy v areálu lyžařského stadionu Kolečko. Místo které je v zimě známé nejen běžcům na lyžích, ale také biatlonistům. V roce 2018 jsme se pustili do pořádání dětských závodů a právě v tomto areálu se uskutečnili první 3.závody. Postupně se nám dařilo budovat okruh, který nabízí atraktivní lesní pasáže, rychlé úseky a prověří všechny dětské dovednosti. Začátek letošního ročníku se tedy tak trochu symbolicky, vrátil na místo svého "narození".

Hned na úvod seriálu, jsme pro vás připravili okruh, který nabízel to nejlepší ze všech 3 loňských závodů. Mezi atraktivní divácká místa patřila především úvodní lesní pasáž plná zavřených zatáček nebo nevyzpytatelných kořenů a především 3 umělé překážky Vodníkovy vlnky, Shrekova tlama a Cipískovy kameny. Navíc pro kategorii starších žáků, byl naplánován také spodní zelený okruh, který nabídl technický sjezd nebo velkého lesního hada. 


Termín prvního závodu nám připadl na státní svátek 8.května a tento krásný slunečný volný den byl určitě také znát na účasti nejen dětí, ale také doprovodu. Nejen celý stadion, ale i přilehlé lesíky byli plné sportovců. Mezi novinkami v letošním roce jste mohli zaznamenat zpracování výsledků firmou Datacontrol a také nového komentátora závodu Honzu Kostelníka, alias "Kotlase".

Na předávání cen pro nejlepší závodníky prvního závodu se nám sešla hvězdná olympijská trojice. Vždy nejlepších pět závodníků v každé kategorii mohlo převzít ceny od partnerů a také domácí perníkové medaile z rukou Kateřiny Smutné, Heleny Karáskové Erbenové nebo Heleny Balatkové.

Výsledky najdete zde

Kompletní fotogalerii najdete zde

První závod máme tedy úspěšně za sebou a rádi bychom Vás pozvali na ten následující, který se bude konat 22.května 2019 ve Ski areálu Tanvaldský Špičák. Nová lokalita v našem seriálu závodů vám nabídne jedinečnou trať v prostorech známých ze sjezdového lyžování a také nabídne ochutnávku místního bikeparku. Start první kategorie je opět v 17:00 hodin. Na závod se budete moci přihlásit od pondělí 13.5. až do 21.5. Nebo případně na místě nejpozději do 16:45 hod.

Máme se tedy na co těšit a všechny vás srdečně zveme.

Děkujeme všem partnerům závodu: Orbea, Craft, endorfin factory, ABB, Rej Food, Kitl, Mocca, Bobová dráha Janov nad Nisou, Geo Print, Detoa, Capri Sun, More the Event a také mediální partnery Evropa 2, deník Genus, Jablonecký deník, atd.